Közlekedésbiztonsági kampányt hirdetünk

A Magyar Autóklub az utóbbi időben a vasúti átjáróban bekövetkezett megnövekedett számú halálos kimenetelű balesetre figyelemmel 2022. évtől kezdődően kampányt indít a vasúti átjárón történő áthaladás során keletkező közúti balesetek számának csökkentése érdekében.

A kampány keretében a Klub:

• folyamatos felhívást intéz az autósokhoz, hogy mindig fokozott körültekintéssel közelítsék meg a vasúti átjárókat, és vegyék figyelembe a KRESZ ezzel kapcsolatos többlépcsős követelményrendszerét,
  •
  • • másrészt szorgalmazza a kiemelten veszélyes, kizárólag fénysorompóval biztosított vasúti átjárók minél nagyobb számban történő legalább félsorompóval történő felszerelését, a sorompó nélküli (akár fénysorompóval ellátott) vasúti átjárók számának csökkentését, a teljes sorompóval ellátott vasúti átjárók számának növelését, az ezzel kapcsolatos változásokat figyelemmel kíséri, és erről az autós közvéleményt időközönként tájékoztatja.

2022.02.14.