Közlekedésbiztonság és fejhallgató

A Magyar Autóklub Országos Elnöksége kiemelt feladatának tekinti a közlekedésbiztonság helyzetének a javítását.

Elsősorban a fiatalok között elterjedt, hogy a közlekedésre - akár gyalogosan, akár járművel - fordított időt kihasználva fül-, illetve fejhallgató használatával zenét hallgatnak, telefonálnak vagy akár nyelvet tanulnak. Ez a magatartás bár szórakoztató vagy akár hasznos is lehet, de számos veszélyt hordoz magában. A közlekedés során valamennyi érzékszervünkre szükség lehet ahhoz, hogy felismerjük a veszélyhelyzetet és hatékonyan tudjunk reagálni az elhárítás érdekében. Ez egyaránt igaz gyalogosan és gépjárművezetés közben.

A Magyar Autóklub elkötelezett abban, hogy közreműködjön ennek a veszélyes szokásnak a visszaszorításában és felhívja a figyelmet a kockázataira.

A Magyar Autóklub az ENSZ 2019. évi Közlekedésbiztonsági Hetére fókuszálva kampányt szervez annak érdekében, hogy felhívja a figyelmét a mobilitás minden résztvevőjének és a döntéshozóknak a fülhallgató közlekedés közben történő használatának a veszélyeire.

2019. május 6.