Címlap | Közlekedésbiztonság | Programok » | "Ki a mester két keréken"

"Ki a mester két keréken"

2016. „Ki a mester két keréken?”
Szeged országos döntő

A „Ki a mester két keréken?” közlekedésbiztonsági verseny országos döntőjének gyakorlati része 2016. június 1-jén került megrendezésre Szegeden, a Torontál téren felállított gyakorlati KRESZ pályán, míg elméleti versenyre június 2-án került sor a Hotel Forrás Hunguest, Rotary II. termében.

A kerékpározással kapcsolatos KRESZ elméleti és gyakorlati versenyen a 2004-2005-2006-ben született kisdiákok vehettek részt.

A megyei döntők legjobbjai az országos döntőn is remekeltek ( Megyei összesített kategória – itt található ).  Az ünnepélyes díjátadás helye a Hotel Forrás Hunguest, Szent-Györgyi terem.

A Magyar Autóklubot az országos verseny első két helyezett lány- illetve fiú versenyzője ( Eredmények: Leány-és Fiú kategória összesítő – itt található ) képviselheti Csehországban, Ústí nad Labem városában szeptember 22-25. között megrendezésre kerülő nemzetközi versenyen.

Ezúton is szeretnénk megköszönni munkájukat a rendezvényen közreműködő összes Munkatársnak:

• Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottság
  • ORFK-OBB megyei, városi Titkárok
  • a gyermekeket felkészítő Pedagógusok, Szülők

FIA Európai Közlekedésbiztonsági Verseny

A gyermekek biztonságos közlekedése érdekében a FIA Federation Internationale de L’Automobile minden évben megrendezi a gyermekek kerékpáros közlekedésbiztonsági vetélkedőjét. A Magyar Autóklub az indítás évében csatlakozott, és az óta, évente küld csapatot.

A verseny célja: 10-12 év közötti gyermekek kerékpározási tudásának fejlesztése, helyes közúti közlekedésre való nevelése, KRESZ szabályok megismertetése, versenyzési lehetőség biztosítása.

Az idei évben második alkalommal a „Ki a mester két keréken? közlekedésbiztonsági versenyt a Magyar Autóklub az ORFK-OBB együttműködésével rendezi.

A 2016. évi „Ki a mester két keréken?” közlekedésbiztonsági verseny

további részletei a

2016. VERSENYKIÍRÁSBAN -> itt olvasható.

2016. Programterv -> itt olvasható.

SAJTÓKÖZLEMÉNY
31. FIA Európai Gyermek Közlekedésbiztonsági Verseny
2016. szeptember 22-25.
Csehország, Ústí nad Labem

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) 1986 óta minden évben megrendezi az Európai Közlekedésbiztonsági Versenyt, melyet mindig változó helyszínen, valamely európai autóklub rendezésében tartanak meg.

A verseny célkitűzése, hogy a kerékpározó gyerekek nagyobb biztonságban legyenek az utakon, elkerüljék a balesetveszélyes helyzeteket, csökkenjen az őket is érintő balesetek száma.

A verseny széles bázisra épül, a helyi, megyei, majd országos fordulón alakul ki a nemzetközi megmérettetés résztvevőinek köre. A 10-12 éves korcsoport legjobbjai, az országos döntők első két helyezettje, - két fiú és két lány - alkotja a csapatot.

A gyerekek számos kerékpáros ügyességi feladatot hajtanak végre, és elméleti kérdéseket oldanak meg, gyakorlati feladatokat hajtanak végre,  egyenként illetve közösen is.

A Magyar Autóklub, mely tagja az FIA-nak, kiemelt feladatának tekinti a közlekedésbiztonság javítását, a gyerekek közlekedésbiztonsági nevelését. A kezdetek óta minden évben meghirdeti országos szinten a versenyt, a legjobbakból alakult 4 fős csapattal pedig részt vesz a nemzetközi döntőn.

Az idei, 31. FIA Európai Közlekedésbiztonsági Verseny Csehországban, Ústi nad Labem városában szeptember 22-25. között, az EU társfinanszírozásában került megrendezésre.

Ebben az évben, - a résztvevő 22 európai ország, 22 csapata közül - az első 3 helyezett Latvia (Lettország), Russia (Oroszország), Czech Republic (Csehország) csapata lett.

A Magyar Autóklub csapata az idei csehországi nemzetközi versenyen jól szerepelt, és 13. helyezést ért el.

ETEC 2016 Final Scores Per Station  - HELYEZÉSEK

2016. Pályarajzok, Groups (1, 2, 3, 4)

Köszönjük és gratulálunk a MAK Csapatnak,
ill. a felkészítésben résztvevőknek!
A Magyar Autóklub versenyzői:

Sipeki Boglárka
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Nyírcsaholy
Iskola: Benedek Elek Általános Iskola

Fedecsku Márton
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Nyírcsaholy
Iskola: Benedek Elek Általános Iskola

Kovács Veronika Róza
BARANYA Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Pécs
Iskola: Testvérvárosok Terei Általános Iskola és AMI

Takács Dávid
VAS Megyei Baleset-megelőzési Bizottság
Lakhely: Sárvár
Iskola: Nádasdy Tamás Katolikus Általános Iskola

A 32. FIA Európai Gyermek Közlekedésbiztonsági Verseny,

időpontja: 2017. szeptember (pontos dátum később), helyszíne: Albania ( Albánia)

A 2017. évre vonatkozó „Versenykiírás”  2017. március hónapban jelenik meg (honlap, Autósélet).

Budapest, 2016. szeptember 29.

Elérhetőség:

Mészáros Gabriella
oktatásszervező

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág
1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.: (36)1-345-1637
Fax: (36)1-389-0630