Címlap | Közlekedésbiztonság | Oktatások, képzések » | Gépjárművezető képzés

Gépjárművezető képzés

Az első gépjárművezetői vizsgát 1901. június 14-én ünnepélyes keretek közt tartották a Városligetben.
A Magyar Királyi Automobil Klub intézményes állami képzés bevezetését sürgette.
Autóvezetésre csakis az jogosult, aki a vizsgát, vizsgálóbizottság előtt sikerrel leteszi, és akinek képesítéséről a bizottság véleménye alapján a Főkapitányság automobil vezetői jogosítványt állít ki.
Az idézet tanúsítja, hogy a Magyar Autóklub autósiskolái vitathatatlanul a legrégebben működő iskolák. A 113 éves múlt kötelezi iskoláinkat a magas színvonalú oktatásra.
  Iskoláinkban nem csak a hagyományos „B” kategóriás jogosítvány megszerzésére van lehetőség, hanem segédmotor kerékpárra, valamint traktorra is. A helyszínen biztosítjuk az elméleti oktatást, és a közúti elsősegélynyújtó tanfolyamot is.
Nagyon sok családban tradíció, hogy a családtagok a Magyar Autóklub autósiskolájában tanulják meg a járművezetést.

A Budapesten és vidéken működő autósiskoláinkban tanulókért felelősséget érzünk, úgy tanítjuk meg Őket a járművezetésre, hogy biztonságosan, balesetmentesen közlekedhessenek.

AUTÓSISKOLÁINK:

Korcsok Csabáné

ügyintéző

Magyar Autóklub
Közlekedésbiztonsági Szakág
1043 Budapest, Berda József utca 15.
Tel.:(36)1-345-1643
Fax:(36)1- 370-3198